Zielony jęczmień – cudotwórcze zboże

Zielony jęczmień – cudotwórcze zboże

Zielony jęczmień to roślina, która zyskuje w ostatnim czasie wielką popularność. Zalicza się ją nawet do grona superfoodów, czyli najzdrowszych produktów spożywczych. Redukuje bowiem nadmiar tkanki tłuszczowej.

Multum zbożowe

Zboża stanowią nieodłączny element naszej żywności. Występują w takich produktach jak pieczywo, mąki, kasze czy oleje. Ponieważ zawierają wiele witamin z grupy B, są bardzo zdrowe. Do najpopularniejszych zbóż wykorzystywanych w przemyśle spożywczym należą: pszenica, żyto, owies, pszenżyto, proso, sorgo, kukurydza, ryż, jęczmień. Ten ostatni dzieli się na mniejsze podgatunki.

 

Zielony jęczmień czy green magma?

Zielony jęczmień (nazywany również młodym jęczmieniem oraz green magmą) obfituje w cenne wartości odżywcze, podobnie jak dzika róża, czosnek, melisa, czystek czy żeń-szeń, które to produkty określa się mianem superfoodów. Zielone pędy jęczmienia zbiera się i wysusza metodą liofilizacji, a więc w niskiej temperaturze w celu zachowania jego witamin i minerałów. Green magmę można kupić w postaci proszku do rozrabiania koktajlu. W ten sposób rewelacyjnie sprawdza się jako suplement diety. Taki koktajl najlepiej przygotowywać z sokiem, a nie z wodą, dlatego że mimo fantastycznych właściwości zdrowotnych zielony jęczmień już tak fantastycznie ani nie pachnie, ani nie smakuje. Ma trawiasty aromat i smak.

 

Zielony jęczmień dla zdrowia

Zielony jęczmień zawiera wiele witamin, zwłaszcza witaminy C, która odpowiada za odporność. W jego składzie znajduje się też chlorofil, czyli roślinny odpowiednik hemoglobiny (należy jednak zaznaczyć, że w układzie porfirynowym chlorofilu zawiera się magnez, a w hemoglobinie żelazo). Magnez, zwany pierwiastkiem życia, zapewnia sprawne funkcjonowanie organizmu. Zielony jęczmień posiada właściwości oczyszczające, pomaga się pozbyć toksyn i zarazków, zapobiega infekcjom i stanom zapalnym. Zielony jęczmień to zatem bardzo dobry suplement.

 

Zielony jęczmień dla urody

Zielony jęczmień obfituje w błonnik, który, jak powszechnie wiadomo, korzystnie wpływa na trawienie. Lepsze trawienie to lepsza przemiana materii i energii, a lepsza przemiana materii i energii, to lepsza sylwetka. Zielony jęczmień zatem równie dobrze sprawdza się jako suplement dodatnio wpływający na urodę.

Sprawdź zielony jęczmień Targroch w Fit-Zone.pl.