Zielona kawa, czyli zdrowsza siostra

Zielona kawa, czyli zdrowsza siostra "małej czarnej"

Kawa to napój znany ludziom od setek lat. Wielu z nas pije ją każdego dnia w dużych ilościach. Lekarze zwracają jednak uwagę, że ma ona także drugą stronę medalu, czyli mało korzystne dla zdrowia właściwości.

Poszukiwania zdrowszego zamiennika doprowadziły do upowszechnienia i wprowadzenia na europejski rynek kawy zielonej. Jej szerokie właściwości prozdrowotne sprawiają, że dla wielu osób może się okazać dobrym sposobem na poprawę diety. Liczne opinie w sieci zapewniają, że pita regularnie pozwala spalić dużą ilość kalorii i skutecznie schudnąć.

 

Czym jest zielona kawa?

Kawa zielona to tak naprawdę zwykła kawa, tylko niepoddana w kolejnych etapach procesowi palenia. Z tego powodu jest również zwana kawą surową. W ziarnach nie zachodzi proces pirolizy. Tym samym nie ma ona mocnego smaku ani aromatu. Jest dużo jaśniejsza od kawy palonej, chociaż do zielonego najczęściej sporo jej brakuje. W naszym kraju kawa zielona jest często wzbogacana dodatkami takimi jak błonnik, chrom, kofeina, wyciągi z ziół czy ekstrakt z zielonej herbaty, które mają dodatkowo zwiększać jej prozdrowotne lub też odchudzające działanie.

 

Działanie

Zielona kawa ma zdaniem wielu użytkowników działanie prozdrowotne. Przede wszystkim wspiera proces odchudzania. A to ze względu na to, że przyspiesza przemianę materii i zmniejsza łaknienie. Panie cenią ją sobie za pomoc w redukcji cellulitu. Poza tym kawa zielona dodaje więcej energii niż zwykła "mała czarna". Uważać na napój powinny jednak między innymi osoby cierpiące na nadciśnienie, kobiety w ciąży oraz dzieci.

 

Czy zielona kawa odchudza?

Eksperci mówią, że zielona kawa może skutecznie wspomóc nas w walce o zgrabną sylwetkę (patrz: http://opinieozielonejkawie.pl/). Wiadomo jednak, że nic się samo nie wydarzy. Zielona kawa może pomóc, jednak bez zmiany trybu życia (aktywność fizyczna) i diety (regularne, zdrowe i naturalne posiłki) trudno będzie w pełni osiągnąć sukces. Napój ten co prawda nie został jeszcze w pełni przebadany i nie wiadomo do końca, które składniki są odpowiedzialne za wspomaganie odchudzania (jednym z podejrzanych jest kwas chlorogenowy - antyoksydant występujący w tkankach roślinnych), jednak wiele osób stosujących kurację widzi wymierne efekty. Nie wiadomo tylko, czy rezultat jest w pełni trwały. Zielona kawa będzie jednak tak czy inaczej ciekawym suplementem dla osób odchudzających się. Chociażby dlatego warto samemu przetestować jej działanie.