Wyjątkowa pokrzywa indyjska

Wyjątkowa pokrzywa indyjska

To mało jeszcze u nas znane zioło ma liczne wartościowe właściwości, o których powinny pamiętać między innymi osoby dbające o kondycję i walczące z nadwagą. Co takiego wyjątkowego jest w tej odmianie pokrzywy?

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Pokrzywa indyjska znana jest pod wieloma nazwami - Coleus forskohlii (łac.), polski forskolin (najważniejsza substancja czynna rośliny), pochwiatka czy szałwia indyjska. Naturalnie rośnie w umiarkowanym i subtropikalnym klimacie – w niektórych częściach Indii, Birmy i rejonach Azji Południowo-Wschodniej. W medycynie hinduskiej już od wieków stosowana jest do leczenia różnego rodzaju chorób i schorzeń, ale dopiero niedawno stała się obiektem badań zachodnich naukowców, którzy potwierdzają jej pozytywny wpływ na ludzki organizm.


Na zdrowie

W tradycyjnej medycynie korzeń pokrzywy indyjskiej wykorzystywany jest m.in. do leczenia niewydolności serca, nadciśnienia, stanów zapalnych dróg moczowych, chorób układu oddechowego czy bezsenności. Ekstrakt z pokrzywy indyjskiej w postaci suplementu polecany jest osobom, które mają problemy z tarczycą oraz chcą wspomóc swój układ krążenia.

 

 


Do walki z nadwagą  

Najważniejszym, z perspektywy rosnącego problemu nadwagi na świecie, działaniem pokrzywy indyjskiej jest wpływanie na wzrost produkcji enzymów, które stymulują utratę tłuszczu. Zawarty w pokrzywie forskolin zwiększa produkcję związku organicznego cAMP, który przyspiesza spalanie tłuszczu w komórkach mięśniowych. Ponadto oddziałuje na tarczycę i produkowane przez nią hormony, sprawiając, że znacząco przyspieszają przemianę materii. 


Ekstrakt z pokrzywy indyjskiej jest bezpiecznym składnikiem, który może być stosowany przez każdą zdrową osobę. W razie wątpliwości co do bezpiecznej dawki zioła (przedawkowanie może powodować senność) warto przed jego przyjęciem skonsultować się z lekarzem. Jednym z suplementów diety, w którym zastosowano ekstrakt z pokrzywy jest Forskolin - po więcej informacji zapraszamy na stronę dystrybutora - forskolin.pl.