Spinning: trening na rowerach - jakie daje korzyści?

Spinning: trening na rowerach - jakie daje korzyści?

Jazda na rowerze to jedna z najczęściej wybieranych form aktywności fizycznej. Jedną z jej odmian jest spinning. Czym się charakteryzuje? Jakie możemy osiągnąć z jego uprawiania korzyści?

Oferowane dziś przez fitness kluby warianty aktywności fizycznej odznaczają się niezwykłą różnorodnością. Zumba, aerobik, pilates, step, zajęcia taneczne – by wymieniać dalej... Wśród nich jest także spinning, czyli propozycja dla tych osób, które chciałyby połączyć jazdę na rowerze z typowymi zajęciami stacjonarnymi przy jednoczesnej asyście instruktora. Ćwicząc spinning, jeździmy na rowerze treningowym oraz wykonujemy szereg ćwiczeń dodatkowych, a nad wszystkim czuwa trener. Program treningowy jest oczywiście odpowiednio skonstruowany, aby uzyskiwać wymierne efekty w określonym czasie. Wszystko odbywa się przy energetyzującej, pobudzającej do ćwiczeń muzyce. 

Zajęcia spinningowe mają bardzo wiele zalet. Głównym ich atutem jest to, iż możemy trenować zawsze, w pełni komfortowo, bez względu na warunki pogodowe, czego raczej nie można powiedzieć o zwykłej jeździe rowerowej. Nie bez znaczenia są także rezultaty, jakie możemy uzyskać, oczywiście jeśli trenujemy systematycznie. Spalanie kalorii  może być bardzo wysokie. Jeśli zatem ktoś narzeka na nadmiar tkanki tłuszczowej, te zajęcia są dla niego. Dodatkową korzyścią jest rozwój poszczególnych partii mięśni, w tym przede wszystkim pośladków, ud i łydek. Niewątpliwą korzyścią z uprawiania spinningu jest wzmocnienie mięśnia sercowego, całego układu krążenia i układu oddechowego oraz doskonałe dotlenienie wszystkich komórek organizmu. Trening rowerowy wpływa też znakomicie na naszą ogólną kondycję oraz polepsza samopoczucie. 

Na koniec warto też wspomnieć o aspekcie towarzyskim. Zajęcia prowadzone są w grupie, jest więc szansa na to, aby wspólnie pośmiać się, pobawić, porozmawiać, odprężyć się i choć na chwilę zapomnieć o codzienności.