Rehabilitacja ortopedyczna: czy rzeczywiście przynosi efekty?

Rehabilitacja ortopedyczna: czy rzeczywiście przynosi efekty?

Czy rehabilitacja ortopedyczna jest skuteczna? Kto powinien się na nią zdecydować? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

 

Zastosowania rehabilitacji ortopedycznej

Rehabilitacja ortopedyczna znajduje zastosowanie u osób, które przebyły różnego rodzaju urazy związane z układem ruchowym. Sprawdza się więc znakomicie w przypadku bólów kręgosłupa, złamań kości, urazów aparatu więzadłowego, stawu kolanowego lub skokowego, a także łokci. Oprócz tego rehabilitacja ortopedyczna przeznaczona jest również dla pacjentów, którzy przeszli zabieg kończyn górnych, dolnych lub kręgosłupa. Dynamiczny rozwój medycyny do tego stopnia usprawnił metody rehabilitacyjne, że obecnie możliwe jest osiągnięcie całkowitej sprawności fizycznej sprzed zaistnienia urazu.

 

Kiedy rozpocząć rehabilitację?

Im wcześniej zostanie rozpoczęta rehabilitacja, tym dla chorego lepiej. Mobilizacja ruchowa wywiera pozytywny wpływ na odżywianie tkanek, a co za tym idzie – przyczynia się do zredukowania dolegliwości bólowych i obrzęku, zapobiega także zesztywnieniu stawów.

 

Jakie cele stawia się rehabilitacji?

Celem nadrzędnym jest przywrócenie pacjentowi całkowitej sprawności fizycznej i wyeliminowanie wszelkich dolegliwości bólowych w obrębie stawów, ścięgien i mięśni. Rehabilitacja stawia sobie również za cel uzyskanie stabilności stawowej, poprawę koordynacji ruchowej oraz przywrócenie lub usprawnienie funkcji narządów ruchu poddanych urazowi. Kompleksowa rehabilitacja ortopedyczna obejmuje terapię manualną, nowoczesne metody fizjoterapii, trening propriocepcji oraz motoryczny. Terapia pooperacyjna ma na celu ochronę pacjenta przed możliwymi powikłaniami, które mogą być następstwem choroby lub przebytego leczenia operacyjnego.

 

Prywatna klinika rehabilitacyjna

Jeśli cierpisz na dolegliwości związane z układem ruchu lub jesteś po operacji kończyn górnych, dolnych lub kręgosłupa – prywatna rehabilitacja ortopedyczna pomoże Ci w powrocie do zdrowia. Dlaczego warto skorzystać z usług prywatnej kliniki? Ponieważ państwowe placówki pod niejednym względem pozostawiają wiele do życzenia. W prywatnej klinice będziesz miał zapewniony dostęp do wysokiej jakości sprzętu i zostaniesz przeprowadzony przez wszystkie niezbędne procedury.