Jak wybielić zęby bez wizyty u stomatologa?

Jak wybielić zęby bez wizyty u stomatologa?

Eksperymenty z samodzielnym wybielaniem zębów mogą skończyć się nie najlepiej. Nie zapominajmy, że szkliwo jest bardzo delikatne, dlatego musimy obchodzić się z nim ze szczególną uwagą. Czy istnieje bezpieczna metoda, aby w warunkach domowych wybielić zęby?

Na ogół na naszych zębach powstają przebarwienia spowodowane piciem kawy, herbaty, paleniem tytoniu. Tymczasem niemal każdy z nas chciałby, aby jego zęby miały śnieżnobiałą barwę. Najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem uzyskania takiego rezultatu jest oczywiście profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Wiele osób jednak od razu odrzuca taką opcję ze względu na koszt zabiegu. Podczas poszukiwań alternatywnych metod przeważnie natrafiamy na szereg domowych sposobów wybielania zębów za pomocą sody oczyszczonej, soli, cytryny, a także węgla leczniczego. Nie łudźmy się jednak, że metody te nadadzą naszym zębom pięknego wyglądu niczym po wyjściu z kliniki stomatologii estetycznej. Wręcz odwrotnie, w ten sposób możemy jedynie wyrządzić naszym zębom krzywdę w postaci uszkodzeń szkliwa, starcia jego warstwy oraz demineralizacji zębów. 

Jeśli już chcemy samodzielnie wybielić zęby, warto zaopatrzyć się w dedykowane specyfiki dostępne w aptekach oraz sklepach z artykułami dentystycznymi. Mogą to być specjalne pasty, żele oraz paski wybielające. Produkty te okażą się skuteczne, jeśli przebarwienia nie są zbyt mocno zaawansowane. W przeciwnym razie możemy nie być do końca usatysfakcjonowani z efektów. 

Pamiętajmy także, że walce z przebarwieniami sprzyjają zwykłem codzienne czynności. Prawidłowe szczotkowanie zębów za pomocą dobrej szczoteczki, używanie płynów do płukania jamy ustnej, żucie gumy ze składnikami wybielającymi, unikanie mocnej herbaty, kawy, tytoniu – wszystko to ma wpływ na finalny wygląd zębów. Jeśli zaś zmiany są szczególnie widoczne i wprawiające nas w dyskomfort, warto zastanowić się nad odłożeniem paru groszy i profesjonalnym zabiegiem.