Jak schudnąć? Przeglądamy poradniki

Jak schudnąć? Przeglądamy poradniki

Odchudzanie na własną rękę z reguły nie popłaca. Bez odpowiedniej wiedzy i wskazówek dotyczących żywienia, nasza dieta może stać się nie tylko męcząca, ale też niezdrowa i nieskuteczna.

Zamiast schudnąć, nabawimy się efektu jo-jo, a stąd już rzut kamieniem do frustracji i zwątpienia. Dlatego lepiej mieć pod ręką dobry poradnik.

 

„Jak odchudzić swojego mężczyznę, samej tracąc przy tym parę kilogramów”, Magdalena Makarowska

Jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli odchudzić i siebie, i swojego lubego? Na to pytanie odpowiada dietetyczka Magdalena Makarowska.

Choć w dzisiejszych czasach każdy chce być fit, bardzo często to właśnie kobiety mają w tej kwestii decydujący głos. Nie wszyscy mężczyźni potrafią wziąć sprawy we własne ręce i samodzielnie opracować dietę, która pozwoli raz na zawsze pozbyć się piwnej oponki. Makarowska proponuje ich partnerkom przepisy smaczne i dietetyczne, które jednocześnie nie wprowadzą zamętu w życie ustatkowanego mięsożercy. Pomogą za to schudnąć obojgu. Wilk syty i owca cała.

 

„Lean in 15. Szczupli w 15 minut”, Joe Wicks

Trener personalny Joe Wicks, znany pod pseudonimem The Body Coach, ma dla nas idealny sposób na zyskanie szczupłej sylwetki. Większości wydaje się, że aby schudnąć należy jeść mniej i więcej ćwiczyć. Autor mówi, że jest dokładnie odwrotnie – schudniesz, jeśli będziesz jadł więcej i ćwiczył mniej. Kluczem do sukcesu jest uprawianie intensywnych treningów interwałowych oraz jedzenie wartościowych posiłków o odpowiednich porach. Książka zawiera setkę zaskakująco smacznych przepisów oraz pomaga wprowadzić zdrowe nawyki, skutkujące spadkiem tkanki tłuszczowej, a przyrostem masy mięśniowej.

 

„Francuzki nie tyją. Sekret jedzenia dla przyjemności”, Mireille Guiliano

Jak to możliwe, że jadłospis Francuzów, obfitujący w kaloryczne rarytasy, węglowodanowe specjały i stałe towarzystwo wina, nie rujnuje ani zdrowia, ani sylwetki? Mireille Guiliano napisała poradnik, który wyjaśnia tę wielką tajemnicę i pokazuje jednocześnie, jak ważna w odżywianiu jest zmiana sposobu myślenia o nim. Francuskie kobiety są piękne, szczupłe, a do tego zadowolone z życia. Nie odmawiają sobie jedzenia, bo jedzenie sprawia im radość. Jednocześnie doskonale wiedzą, co robić, by nie odczuwać wyrzutów sumienia z powodu kolejnej porcji naleśników. Chcesz poznać ich sekret? Zajrzyj na: http://livro.pl/ksiazki/kuchnia-i-diety/diety-zdrowe-zywienie.html

 

„Jak jeść mniej i nie oszaleć z głodu”, Gillian Riley

Jak wygląda życie osoby uzależnionej od jedzenia? Skupia się ono głównie na myśleniu o nadchodzącym posiłku. Jego stałym elementem jest jednakże poczucie winy wywołane każdym kęsem. A także niemożność zejścia z żywieniowej huśtawki, czyli spartańskich diet przeplatanych opychaniem się do oporu. Riley doskonale wie, jak smakuje ta udręka. Sama tkwiła kiedyś w szponach uzależnienia. Obecnie pomaga innym nałogowcom odsunąć jedzenie na nieco dalszy plan i skutecznie schudnąć.