Jak oczyszczać swój organizm?

Jak oczyszczać swój organizm?

Pewnie wielu z Was będzie zaskoczonym, ale w naszych organizmach stale kumulują się toksyny. Oczywiście ich ilość jest zależna od stylu życia, jakości spożywanych produktów oraz powietrza. Narządy wewnętrzne podejmują ciągłą pracę nad ich usunięciem.

W ciągu roku powinniśmy przeprowadzić od 2 do 4 kuracji oczyszczających organizm. Ułatwi to jego funkcjonowanie oraz poprawi nasz nastrój. Przede wszystkim będziemy mieli znacznie więcej energii do działania, a skóra, włosy czy paznokcie wyraźnie staną się mocniejsze, co będzie zauważalne dla osób trzecich.

Wyszczególnić możemy kilka rodzajów kuracji oczyszczających. Każda z nich powinna trwać nie dłużej i nie krócej jak kilka dni. W tym czasie spożywamy duże ilości wody (najlepiej mineralizowanej) oraz specjalnej mieszanki ziół. Jedna z metod zaleca, by na jeden dzień odstawić pokarm stały i spożywać soki ze świeżo wyciśniętych warzyw i owoców. Drugi sposób to odrzucenie na tydzień produktów zwierzęcych i odzwierzęcych, czyli dieta wegańska. Niestety w obecnej sytuacji zwierzęta spożywają różne witaminy, suplementy, które przechodzą do mięsa czy mleka. Występuje w nich wiele toksyn, z którymi nasz organizm po prostu sobie nie radzi.

Kolejna metoda to wypocenie się w saunie. Nasza skóra zbudowana jest z tkanki oddychającej. Przez pot wyzbywamy się wody, a wraz z nią toksyn. Najlepszą metodą w celu pozbycia się ich z naszego ciała są 30 minutowe seanse w saunie. Ważne jest, by później wziąć chłodny prysznic i wypić przynajmniej litr wody mineralnej.

Jeśli jednak nie mamy czasu na przygotowywanie naparów czy mieszanek, warto zainteresować się gotowymi herbatami. Na stronie biowitalni.pl znajdziemy różnego rodzaju produkty, które nam w tym pomogą. Jednym z nich jest herbata pukka, dostępna w wielu wariantach do wyboru. W końcu jednym rodzajem naparu, w sposób wystarczający, nie oczyścimy całego organizmu. Zwracajcie również większą uwagę na spożywane przez Was produkty. Najlepiej gdyby były z ekologicznych hodowli, niepryskane żadnymi szkodliwymi substancjami.