Dieta 3 godzin - na czym polega?

Dieta 3 godzin - na czym polega?

Ta dieta uważana jest za jedną z najzdrowszych diet odchudzających, a jej zwolenniczkami są największe gwiazdy Hollywood. W czym konkretnie tkwi tajemnica sukcesu diety 3 godzin?

Dieta 3 godzin to program żywieniowy skonstruowany przez człowieka, który przez pół życia zmagał się z poważną, zakrawającą o nadwagę otyłością. Po nieudanych próbach zrzucenia zbędnych kilogramów postanowił sam wymyślić sposób odżywiania, który pomoże mu skutecznie schudnąć. Udało mu się to, a dziś jego pomysł naśladują tysiące ludzi na całym świecie.

Skąd taki sukces planu? Dieta 3 godzin jest po pierwsze bardzo prosta w stosowaniu, głównie dlatego że nie ma wielu zasad, które musimy zapamiętać i ich przestrzegać. Nie musimy też zbytnio liczyć kalorii i uważać na to, co jemy. Jej głównym założeniem jest bowiem twierdzenie, że, jeśli chcemy schudnąć, możemy jeść niemal wszystko (oczywiście bez skrajnie przetworzonych, niezdrowych i tuczących rzeczy, choć nawet na takie od czasu do czasu możemy sobie pozwolić), pamiętając jedynie, by między posiłkami zachowywać 3–godzinne odstępy, aby nasz organizm zdążył je strawić i aby porcje nie były zbyt obfite. Takie rozwiązanie pozwoli nam uniknąć ataków wilczego głodu, przez które często rzucamy się na niezdrowe jedzenie i zwyczajnie tyjemy.

Poza tym, twórca diety zaleca też picie co najmniej 8 szklanek niegazowanej wody dziennie oraz chociaż minimalny ruch na co dzień. Warto też pamiętać, aby ostatni posiłek jeść na 3 godziny przed pójściem spać, a pierwszy do godziny po przebudzeniu. Dzięki temu, nasz sposób odżywiania będzie współpracował z naturalnym rytmem pracy naszego organizmu.