10 powodów, dla których warto już dziś zacząć trenować zumbę!

10 powodów, dla których warto już dziś zacząć trenować zumbę!

Masz już dosyć monotonnych ćwiczeń na siłowni lub nudnego biegania? Zacznij tracić zbędne kilogramy tańcząc zumbę! Zanim to zrobisz, przeczytaj koniecznie na czym polega i jakie daje korzyści.

Czym jest zumba?

Zumba stanowi połączenie zachodniego fitnessu z latynoskimi układami tanecznymi. Są to więc ćwiczenia odbywające się pod okiem instruktora, w trakcie których uczestnicy w rytm tanecznej muzyki starają się naśladować jego ruchy. 


Oto najważniejsze korzyści, jakie daje regularne trenowanie zumby:

1. Szybka utrata kalorii – ćwicząc zumbę możemy spalić w ciągu godziny aż około 800 kalorii! Jest to znacznie więcej, niż chociażby podczas męczącego biegania.

2. Kształtowanie wszystkich partii mięśni – zumba wpływa pozytywnie na rzeźbienie oraz ujędrnianie praktycznie wszystkich grup mięśniowych. Nie rozwija zarazem przesadnie muskulatury, dlatego kobiety mogą ją ćwiczyć do woli.

3. Błyskawiczne efekty – pierwsze są widoczne już nawet w przeciągu paru tygodni. Nic tak nie motywuje do dalszych ćwiczeń jak szybkie rezultaty!

4. Świadomość swojego ciała – podczas ćwiczeń nagle zaczynamy czuć mięśnie, których istnienia nigdy nie byliśmy do tej pory świadomi!

5. Poprawa kreatywności – udowodniono, że taniec ten wpływa na odpowiednią synchronizację półkul mózgowych, a tym samym wzrost kreatywności.

6. Świetny sposób na odstresowanie - po godzinie treningu zapomnisz o problemach, które wyniosłeś ze sobą z pracy.

7. Poczucie szczęścia – tańczenie zumby powoduje wydzielanie się hormonów szczęścia zwanych endorfinami. Dzięki temu jest to idealny sposób na pokonanie jesienniej czy zimowej chandry!

8. Łatwość wykonywania układów tanecznych – możemy swobodnie naśladować ruchy instruktora, bez obaw o dokładne odwzorowanie jego kroków. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa!

9. Świetny sposób na zbudowanie kondycji – zumbę mogą ćwiczyć osoby w różnej formie fizycznej i w każdym wieku. 

10. Szansa na poznanie inspirujących ludzi – ćwiczenia zumby odbywają się w grupach, dlatego możemy poznać naładowane równie pozytywną energią osoby.